středa 14. září 2011

26.kolo

Sezóna se nám pomalu blíží ke konci, zbývají 4 utkání do konce základní části. O osmičku nejlepších se nám boj přiostřuje a ani vítěz zatím není jasný.  Lvi drží momentálně 8. příčku, která zaručuje playoff, avšak jedno zaváhání můžou vše změnit. 9. Měsíc i Kačenky muže jedna výhra posunout právě na toto místo. Dlouho nepamatujeme kdy by byl takový atak na osmé místo. Jedíným Lvům se však v tomto kole podařilo bodovat, když si snadně poradili na domácím ledě se STARS 10:0. Kačenky čekal velice těžky boj na půdě Myštrixů, ale Kačenky předem nic nevzdávali a v 11.minutě utkání se dostali do vedení po brance Mielnika 0:1. Přibližně v půlce utkání domácí vyrovnali na 1:1 po střele Marka Krátkého. Misky vah pak nadobro otočil ve 44. minutě Vrastislav Šplíchal 2:1. Myštrixové tedy výhrali a dále oživili myšlenku na první místo. To však nevěděli, jak dopadlo utkání Rychlé Roty proti Otisu. Na skoro vyprodaný stadion přijeli brňané z čerstvými posilami, kterým ještě nestihla uschnout nová registračka. Trenér Dafmanator se rozhodl, hned po přijezdu posil zakomponovat oba hráče do základního kádru, což asi nebyl uplně ideální tah. Po utkání uznal, že měl raději nechat po dlouhem cestování oba své svěřence odpočinout a připravit na další utkání. V domácí brance se představil Tomáš Chvátal a od začátku byl velkou oporou R.R. Z první přesilovky domácí neskorovali, ale druhou už sehráli o poznání lépe a po střele Dufka se dostali do vedení 1:0. Hned v dalším střídání vstřelil gól a vyrovnal na 1:1 Gandolfo Di Gregorio. V druhé třetině branka nepadla a když na začátku té třetí šli domácí  do oslabení, málem inkasovali, ale z náhleho brejku vstřelil vítěznou branku Ladislav Popelka 2:1. Do konce utkání se Otisu nepovedlo vyrovnat ani při hře bez brankáře a po dlouhé době odjíždějí z utkání bez bodu a nezajistili si tak prvenství po základní části. Stále mají ale luxusní 7 bodový náskok, který jen těžko promrhají. Na led Newborn giants přijel tým Карловы Вары, který v poslední době předvádí užasne vykony a v tomto utkání se počítalo se snadným vítězstvím. Hosté se dlouho nemohli prosadit až ve 26.minutě Bukarev a o dvě minuty později Krejčí rozhodli utkání ve prospěch Карловы Вары 2:O. Žhavý měsíc, který bojuje o playoff dnes hostil Pivson OV.  V první třetině se oba celky prosadili jednou a odchazelo se tedy do kabin za nerozhodneho stavu 1:1. V druhém dějství přidal Pivson dvě branky na 1:3 a v poslední části podtrhl učet zaasu brankou Vlado Saic 1:4. Domácí Měsíc dnes nezvládl skvěle sehrané přesilovky Pivsonu, kteří vstřelili všechny 4 branky v početní výhodě.  Nyní máme den volno, některé celky odehrají další tentokráte už předposlední kolo Diamond cupu.