úterý 4. října 2011

První bod pro Brno !!!

Pověstný první bodík ve finálové sérii získal Otis Brno, když na svém ledě ve vyprodané Smero aréně zvítězil ve vyrovnaném utkání 3:2, když v 68. minutě rozhodl už odepisovaný matador Otisu Gabriel Rankinen. První třetina byla hodně opatrná. Brněnský Otis však přestřílel Spartičku 15:8, skóré po 20.minutách však nahrávalo právě hostům z Prahy.  Na zařátku  2.třetiny Otis vyrovnal zásluhou Patrika Šaška na 1:1.  V druhé dvacetiminovce měli oba brankáři stejně práce. Hodně času se však hrálo ve středním pásmu, což vypovídá i počet střel 8:6 ve prospěch Otisu. Do 3.třetiny vtrhli brněnští jako uragán, jejich snahu však odrážel vynikající František Sloboda, který si na nedostatek práce stěžovat nemohl. V 46. minutě se do brejku dostal Adam Andráš a Kenu Williamsovi nezbývalo nic jiného než zatáhnout za záchranou brzdu. Přesilovou hru domácí dokázali využít a hrdinou okamžiku byl opět Patrik Šašek 2:1. V 54.minutě se podařilo Spartičce vyrovnat, když velkým nápřahem od modré čáry prostřelil 33 letý ruský centr  Stepan Efremov brněnského Winthera 2:2. V posledních minutách základní hrací doby chtěly oba týmy rozhodnout ve svůj prospěch a kdo čekal nějakou hru na jistotu tak se mýlil. Brankáři však byli proti a po 60.minutach odcházeli oba celky do kabiny s nerozhodným výsledkem. Po úpravě ledové plochy začalo první prodloužení a brněnští si vybojovali přesilovku 4:3 ve které se jim však nepodařilo skórovat. V 68.minutě už bylo vše jinak. Rankinen využil hodně prostoru na ledě a z rohu kluziště si vybruslil až před samotného Slobodu a prostřelil skvěle chytajícího brankáře mezi betony. Ve Smero aréně vypuklo obrovské nadšení. Muži utkání byli vyhlášeni na straně Brna - Patrik Šašek, na straně Spartičky František Sloboda. Brněnští to s oslavami na ledě nijak nepřeháněli, neboť již zítra večer je čeká odveta na ledě pražského "S" kde budou moci rozhodnout o titulu mistra IX.119.

Průběh utkání 0:1,2:1.2:2,3:2pp.
Počet střel :  42:26
Vyloučení : 3:5
Diváci : 5500 (vyprodáno)