úterý 16. října 2012

1.kolo za námi

Sokol Damnov (VII.27/6.) 2:2 Hafanos (VIII.49/1.)                  (0:0, 2:1, 0:1)  (37:26) Diváků: 5.509 (3.305.400,-kč)
         To byla návštěva! Návštěvou kola zahájili Damnovští obnovenou premiéru na turnaji Diamond! Na domácím hřišti přivítali nováčka hrající 8 ligu tým Hafanos. Litovelští Hafanos se dostali do vedení ve druhé třetině když se mezi betony Jasenčiče trefil Uno Keisala. Ještě ve druhé třetině, ale vstřelili branky Šťastný a Janečka a až do 58.minuty drželi vedení 2:1. Domácí už slavili 2 body a úspěšný návrat na Diamond když v tom v nepřehledné situaci vyrovnal Kodziej.

Otis Brno (VIII.58/6.)          1:3 Fighting Saints (IX.74/2.)   (1:1, 0:2, 0:0)  (29:32)
Diváků: 3.001 (1.500.500,-kč)
        Do Brna přišlo jen 3.001 diváků a asi moc dobře věděli proč nepřišli ve větším počtu. Aleš Behál jim sice dal naději, když vedli nad týmem v 9.ligy 1:0, ale pak zaúřadoval Rudolf Dostál a strhl vedení na stranu Saints. V utkání se příliš nevylučovalo a tak se oba pořadatelé byli rádi, že se jim nikdo nezranil. Důležité 2 body si připsali Saints, i když fanatičtí diváci hnali Brno ve 3.třetině za vyrovnáním.

Grafit (VIII.106/1.)                   3:3 Past26  (VII.29/14.)                    (2:3, 1:0, 0:0)  (38:29)
Diváků: 3.760 (2.632.000,-kč)
        Jakub Remeš, se stal nejrychlejším střelcem a prvním střelcem nové sezóny. Úvodní branka padla v čase 1:15. V šesté minutě to bylo už 0:2! V přesilovce pak snižoval Intis Cepels, který slavil branku tak emotivně až ho rozhodčí vyloučil a v následném oslabení Grafit dostal branku. Opět se trefil Remeš. Vítězové prvního ročníku Past26, který nyní válí v 7. lize tak vedl 3:1 a nic nenasvědčovalo, že by se něco dělo. Domácí branku pak opustil Vuorenmaa a to jako by domácí nabudilo. Mücks pak vstřelil 2 branky a bylo hotovo! Domácí pak jen musí mrzet že hráli od 33.minuy celkem 6 přesilovek, ale žádnou nevyužili.

V příštím kole nastoupí také HC Vorlice do bojů, která doma přivítá Sokol Damnov, který má co napravovat. Sestupem ohrožení v 7 lize Past26 zamíří na půdu Fighting Saints, kteří zatím bez ztráty bodu kralují 9 lize. V posledním zápase se poprvé doma v Litovli v Diamond cupu představí Hafanos, který přivítá jediný poražený celek z prvního kola Otis Brno.